Консультаційний центр пренатальної та перинатальної педагогіки

Балюк Галина Дмитрівна, заступник директора з НВР - педагог - консультант

Московченко Юлія Григорівна - практичний психолог, соціальний педагог


Усе на світі має свій початок

:Для колосу – зернятко у ріллі,

Для річечки – джерельце непочате,
А для народу – дітоньки малі.

Живий промінчик, грудочка тепла,
Довірлива, беззахисна, вразлива
Тебе за шию міцно обняла –
І оченята світяться щасливі

Даруй дитині благодаті рай,
Відчути дай, що все довкола – любе.
Коли любов хлюпоче через край,
Дитя зросте і світ цей приголубить.

О. Тимофієва

Що таке пренатальна педагогіка?

Зовсім недавно в педагогічній науці з'явився новий напрям дослідження - пренатальна педагогіка.

Педагогіка (з грец. Παιδες - діти, άγω - веду) - це наука про навчання і виховання підростаючого покоління. Слово «пренатальний» запозичено з французької мови і означає «пре» - до, «наталь» - народження.
Пренатальна педагогіка - молода наука, витоки якої йдуть з мудрої спадщини наших прабатьків. Вони були переконані в тому, що не рано говорити про виховання малюка до його народження. Тому в сучасному побуті з'явилися такі поняття, як пренатальна педагогіка, пренатальне навчання, пренатальне виховання. Сучасна пренатальна педагогіка черпає знання з пренатальної та перинатальної психології (вона формується як окрема наукова дисципліна), акушерства, гінекології, педіатрії, неонатології.

Прийнято вважати, що пренатальний (допологовий) період - це час до народження дитини. У науці в цьому періоді виділяється дві складові цього періоду:
Пренатальний період - від прийняття рішення батьками зачати малюка до 28 тижня вагітності.

Перинатальний період - з 28 тижня вагітності до перших тижнів життя малюка.
Таким чином, пренатальний період у розвитку малюка відноситься не тільки до дитини, але і до його батьків.

Розумна мама дізнавшись про початок щасливої вагітності, має усвідомити найперший принцип пренатального виховання –
Я НЕСУ НАЙБІЛЬШУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ІНШУ ІСТОТУ В ЦЬОМУ СВІТІ, ЗА ЇЇ МАЙБУТНІ ЩАСТЯ ТА ДОЛЮ.

Потрібно усвідомити одну просту річ – ти не майбутня мама ти стала мамою від моменту зачаття. Твій спокій, твоя любов, твоє піклування, твоє щомиттєве спілкування з плодом формує твого найкращого друга в цьому житті, найріднішу тобі людину.
Материнський організм і психіка – це той світ, у якому малюк живе від моменту зачаття. Він постійно контактує з матір’ю живлячись разом з нею земною їжею і обмінюючись емоціями, та ментальними образами, які чинять на психіку плода фантастичний вплив, формуючи його характер. Здатність творити добро чи сіяти зерна зла, співпереживати чи копирсатися в чужих почуттях, любити чи бути черствим – усі ці базові настанови особистості формуються у пренатальній фазі.
Мати і дитина – це єдина свідомість, єдина енергетична система, яка формується під час вагітності. І досягти цього може тільки щаслива жінка.
Не будьмо байдужими! Подаруймо малечі впевненість що на неї всі дуже чекають. Поки ми відчуваємо – ми живемо. Поки ми відчуваємо життя – ми щасливі.
Що почитати майбутнім батькам?

Останнім часом з'явилося безліч видань для майбутніх батьків, які бажають народити здорового і міцного малюка, знати про нього і його розвиток якомога більше. Ми не претендуємо на вичерпну інформацію про те, що запропонувати майбутнім батькам. Дозволимо собі зупинитися на тих матеріалах, які вважаємо найбільш цікавими на сьогоднішній день. Хочемо тільки зробити одну примітку - читайте якомога більше різноманітної інформації, консультуйтеся з фахівцями і обов'язково думайте про себе та майбутню дитину!

Кiлькiсть переглядiв: 529

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.